Najlepsze buty do skakania? Jakie wybrać?

Hej 😎 Dziś chciałbym poruszyć temat, nad którym każdy się głowi.

Jakie są najlepsze buty do skakania? Podczas wielu turniejów, konkursów, pokazów czy treningów miałem możliwość przetestować wiele modeli. I chciałbym się tutaj podzielić swoją opinią na ten temat. Poniżej przedstawię większość modeli z jakimi miałem styczność i w skali od 1 do 10 ocenię jak mi się w nich skakało. Dobra zaczynamy 💪

AND1 – nie wiem co to za model, bo to było bardzooo dawno temu. Ale z tego co pamiętam raczej nadawały się tylko do skakania na zewnątrz. Moja ocena „6”

 

Adidas D Rose 6 boost

To chyba były najmiększe buty jakie kiedykolwiek miałem na nodze. Boost był za to bardzo odpowiedzialny, jeśli chodzi o aspekt zdrowotny to jest to bardzo dobry wybór. Twoje kolana i plecy podziękują Ci za używanie tych butów. Natomiast jeśli chodzi o performance to już nie jest tak ciekawie. Boost w tym modelu jest naprawdę gruby i podczas skakania mi przeszkadzał, ponieważ zabierał sporo wygenerowanej energii podczas wyskoku. Oczywiście to tylko moje odczucie i opinia 🤗  Jeśli posiadasz lub posiadałeś ten model, daj znać w komentarzu jak Ci się w nich skakało. Daję „7”

 

Nike hyperdunk 2012

Używałem ich na początku mojej przygody ze wsadami i byłem w nich zakochany – może tylko dlatego, że nie miałem wcześniej na nodze innych butów 😅

Naprawdę dobrze mi się w nich skakało i nie było do czego się przyczepić. Natomiast ostatnimi czasy napotkałem je gdzieś w internecie i zamówiłem. I już nie było super komfortowo. Może dlatego, że kiedyś skakałem dużo niżej niż teraz i nie byłem tak wybredny co do butów, ale zaczęło mnie drażnić, że buty są za kostkę i trochę ograniczają jej pełną ruchomość. Ale gdy będziesz miał okazję je jeszcze gdzieś nabyć to polecam 😉 Daję mocne „9”

 

 

Nike Hyperdunk 2014

Pierwsze co mnie trochę zszokowało w tych butach to, że są wykonane z dziwnego materiału. Dużo skakałem w nich na zewnątrz i dosyć dobrze je wspominam. Daję „8”

 

 

K1X anti-gravity

Te buty chyba każdy zna i miał z nimi styczność. Jeśli chodzi o użytkowanie tych butów na hali lub sztucznym parkiecie to odradzam. Dlaczego? Wejdz w butach na lodowisko 🤣 chyba nie muszę więcej nic pisać. POMIMO fatalnej przyczepności na hali, to na outdoor nadają się idealnie. Zwłaszcza na tartan, przyczepność bardzo dobra, są mega wygodne no i przede wszystkim KOLORYSTYKI. Te buty mają tyle wzorów, że nie jestem w stanie zliczyć. Podsumowując, jeśli skaczesz często na orliku – bierz! Daję „8”

 

 

Kobe 8

W tych butach mam chyba 99% zdjęć na social mediach. Te ciżemki to poezja sama w sobie, są idealnie wyprofilowane i gdy je zakładasz czujesz jakby były stworzone dla Ciebie – Oczywiście jeśli dobrze dobrałeś rozmiar 😁

Po kilku latach użytkowania, gdzie bieżnika na podeszwie już nie ma to NADAL trzymają się podłoża tak jak zawsze, czyli perfekcyjnie.

Jestem z nich zadowolony chyba dlatego, że są niskie i nie mają prawie żadnych systemów. Prosta wkładka wykonana z Lunarlonu i mega mocny materiał spowodowały, że buty bardzo się trzymają twojej stopy. Jeśli chodzi o ich dostępność, to są dostępne… od 1000zł w górę 😅  Daję „10”

 

 

Kobe 7

Nie można powiedzieć tego samego co o 8 😩 Testowałem je dosyć dawno, ale jedynce co pamiętam to, że jest ogromna różnica w podeszwie, która w tym modelu jest strasznie twarda i sztywna co nie przekłada się na wygodę podczas skakania. Daję „7”

 

 

Nike hyper dunk 2017 low

Pierwszy raz miałem styczność z tymi butami na turnieju FIBA 3X3, gdzie zawsze przed konkursem dostaję cały plecak ubrań i buty. Powiem szczerze, że po pierwszym założeniu miałem średnie zdanie o nich. Ale gdy założyłem je na treningu to się zakochałem tak jak w Kobe 8. Naprawdę buty godne polecenia, materiał dosyć mocno trzyma stopę, a to podczas skakania jest mega ważne. No i przyczepność też bardzo dobra. Daję „10”

Oczywiście te opinie to MOJE odczucia i mogą się różnić od twoich, ponieważ KAŻDY jest inny i każdemu co innego pasuje.

A więc jednoznacznie najlepszymi butami do skakania są: TWOJE BUTY

Dlaczego? A dlaczego je kupiłeś? Bo są wygodne- prawda? Jeśli kupiłbyś buty, które cię ocierają lub po prostu są niewygodne to chyba byś w nich nie grał hmm? Jeśli czujesz się komfortowo w swoich butach to nie ma co ich zmieniać 🙂 Lepiej skup się na treningu lub nauce naskoku, bo buty nie mają OGROMNEGO znaczenia podczas skakania. Oczywiście mówię o większości butach do koszykówki 😄

Pochwal się w komentarzu w jakich ty butach skaczesz 😎

Pozdro 🙌